Tulokset Täydellinen - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Imppari Games    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:31   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  12 toukokuu 2018         
 
 
Laji 1, T,P 25 m vapaauinti, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Eino Rantala  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            21.28   
Inka-Maria Tocklin  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            21.76   
Olivia Porres  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            23.63   
Frans Friman  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            24.39   
Kyryl Klushov  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            24.65   
Samuel Emerenini  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            25.97   
Valtteri Tocklin  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            26.10   
Kia Kuusela  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            27.59   
Vilias Virta  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            29.16   
10  Lilli Tuominen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            29.64   
11  Alex Varjonen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            29.81   
12  Maya Bergström  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            31.11   
13  Kiira Rantanen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            31.31   
14  Niklas Komi  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            31.53   
15  Zainalabideen Algatrani  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            32.13   
16  Rasmus Forsel  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            32.71   
17  Alex Porres  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            32.95   
18  Annie Appelgate  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            33.13   
19  Aatos Lummaa  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            33.38   
20  Aava Kukko  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            33.85   
21  Iida-Kukka Järvinen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            34.31   
22  Sofia Wigelius  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            34.81   
23  Elias Salminen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            35.13   
24  Emilia Mäenpää  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            35.22   
25  Fanni Blom  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            35.72   
26  Leila Junger  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            36.21   
27  Hilla Ritvanen  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            36.28   
28  Ella Heinonen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            36.35   
29  Josefine Nordman  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            36.64   
30  Einar Elomaa  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            38.99   
31  Lotta Uusikartano  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            39.61   
32  Sofia Kylä-Junnila  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            41.31   
33  Armi Muurinen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            43.37   
34  Eva Riquelme Macdonald  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            43.87   
35  Jenna Paasimaa  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            44.73   
36  Aada Heinonen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            45.13   
37  Leevi Suna  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            45.33   
38  Alex Piispanen  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            46.07   
39  Adeliina Järvinen  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            47.53   
40  Aarne Lehtonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            47.98   
41  Lotta Karjukoski  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            48.19   
42  Anni Hovi  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            50.12   
43  Robin Bernoulli  2012  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            50.51   
44  Max Grimbaum  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            50.62   
45  Aada Lehtinen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            51.46   
46  Matilda Fagervik  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            55.05   
47  Verneri Kaistamo  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:02.91   
48  Sauli Rahl  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:03.28   
49  Voitto Aaltola  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:03.53   
50  Lumi Salmiosalo  2012  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:09.09   
51  Vilho Salokannel  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:10.05   
52  Peppi Suomi  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:18.17   
53  Ella Suna  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:20.23   
54  Onni Sarin  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:40.63   
                     
 
Laji 2, T,P 50 m vapaauinti, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Dilen Jalonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            41.42   
Onni Halttunen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            43.45   
Karla Kilpinen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            44.09   
Carlos Sadiku  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            48.03   
Vilma Keski-Korsu  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            51.50   
Lisette Scharper  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            51.96   
Victoria Vollberh  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            52.50   
Oiva Päkkilä  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            52.75   
Axel Karlsson  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            52.76   
10  Venla Kulonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            53.21   
11  Jasper Pihlava  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            54.91   
12  Sisu Ritvanen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            55.06   
13  Roope Rantanen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            55.88   
14  Laura Ahen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            56.19   
15  Rocco Lancia  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            56.64   
16  Severi Kautto  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            57.89   
17  Mea Stigell  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            58.05   
18  Heta Alllen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            59.33   
19  Vilho Arnell  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            59.35   
20  Birk Berlin  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            59.77   
21  Aura Mäkinen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:02.50   
22  Lauri Kirjonen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:03.55   
23  Eemeli Eloranta  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:03.71   
24  Taito Aaltonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:05.34   
25  Emmi Pekanheimo  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:05.50   
26  Ida Sulonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:05.68   
27  Helmi Rantala  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:05.97   
28  Aava Salmiosalo  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:06.44   
29  Netta Hakuli  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:08.55   
30  Sofia Tienpää  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:09.27   
31  Kasper Snickars  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:20.83   
                     
 
Laji 3, T,P 25 m selkäuinti, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lisette Scharper  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            26.40   
Kyryl Klushov  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            28.47   
Netta Hakuli  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            29.43   
Emilia Paakki  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            29.56   
Olivia Porres  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            30.13   
Nella Nylund  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            30.41   
Lova Sandberg  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            30.74   
Aava Salmiosalo  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            30.97   
Ella Laukkanen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            30.97   
10  Eino Rantala  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            31.72   
11  Edith Syrjänen  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            32.69   
12  Kiira Rantanen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            32.75   
12  Sanni Mäenpää  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            32.75   
14  Aatos Lummaa  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            33.91   
15  Annie Appelgate  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            35.09   
16  Eva Lundström  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            35.20   
17  Kaapo Lindén  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            35.53   
18  Kasper Koivisto  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            37.25   
19  Sofia Tienpää  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            37.57   
20  Tilda Kautto  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            37.69   
21  Hilla Ritvanen  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            38.19   
22  Viola Kukko  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            38.74   
22  Viola Kukko  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            38.74   
24  Aava Kukko  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            40.09   
25  Alex Porres  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            40.48   
26  Jenna Paasimaa  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            40.94   
27  Aarne Lehtonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            41.09   
28  Miko Ngyuyen  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            41.63   
29  Karl-Lukas Lundström  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            42.27   
30  Viljami Pirinen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            43.44   
31  Alex Ailio  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            44.19   
32  Aino-Maria Laakso  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            45.03   
33  Jade Lehmusto  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            45.05   
34  Elli Sihvonen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            47.62   
35  Erin Svanfeldt-Winter  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            47.97   
36  Lara Betushi  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            53.41   
37  Emily Åberg  2012  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            54.75   
38  Pihla Halava  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            56.69   
39  Linnea Ollila  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            59.00   
40  Kaapo Kaitamäki  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:08.13   
41  Olga Emmi Amelia Hätönen  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:32.18   
                     
 
Laji 4, T,P 50 m selkäuinti, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Dilen Jalonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            51.73   
Philip Sandqvist  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            54.31   
Karla Kilpinen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            54.41   
Carlos Sadiku  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            54.59   
Vilma Keski-Korsu  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            55.38   
Victoria Vollberh  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            55.39   
Taito Aaltonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            56.48   
Rocco Lancia  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:01.34   
Roope Rantanen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:01.44   
10  Sisu Ritvanen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:01.84   
11  Aura Mäkinen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:01.87   
12  Venla Kulonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:03.00   
13  Jasper Pihlava  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:03.99   
14  Onni Halttunen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:04.53   
15  Lauri Kirjonen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:06.22   
16  Oiva Päkkilä  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:06.35   
17  Helmi Rantala  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:06.70   
18  Mea Stigell  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:07.45   
19  Kasper Snickars  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:09.38   
20  Laura Ahen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:11.87   
21  Kia Kuusela  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:12.75   
22  Eemeli Eloranta  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:15.11   
23  Severi Kautto  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:20.38   
24  Ida Sulonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:21.56   
25  Vilho Arnell  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:22.39   
                     
 
Laji 5, T,P 25 m rintauinti, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Carlos Sadiku  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            28.78   
Dilen Jalonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            29.19   
Lisette Scharper  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            30.19   
Mea Stigell  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            31.96   
Inka-Maria Tocklin  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            32.92   
Albin Mäkinen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            34.47   
Netta Hakuli  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            35.03   
Rocco Lancia  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            35.30   
Melvin Clayhills  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            36.52   
10  Emmi Pekanheimo  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            37.64   
11  Taito Aaltonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            37.99   
12  Valtteri Tocklin  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            39.87   
13  Sofia Tienpää  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            42.93   
14  Edvin Mäkinen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            44.40   
                     
 
Laji 6, T,P 50 m rintauinti, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Karla Kilpinen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:00.18   
Vilma Keski-Korsu  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:08.20   
Oiva Päkkilä  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:08.41   
Kasper Snickars  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:09.61   
Aura Mäkinen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:10.36   
Severi Kautto  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:10.93   
Axel Karlsson  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:11.71   
Kia Kuusela  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:14.44   
Aarne Lehtonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:15.12   
Onni Halttunen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:15.12   
11  Vilho Arnell  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:15.80   
12  Eemeli Eloranta  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:16.20   
13  Laura Ahen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:16.57   
14  Victoria Vollberh  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:16.72   
15  Sisu Ritvanen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:17.21   
16  Roope Rantanen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:18.62   
17  Lauri Kirjonen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:19.56   
18  Venla Kulonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:20.84   
19  Helmi Rantala  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:25.19   
20  Eva Lundström  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:32.82   
21  Ida Sulonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:34.75   
22  Jasper Pihlava  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            10:08.69   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:31