Tulokset Täydellinen - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Imppari Games    Tulostuspäivämäärä  17 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  13:10   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 joulukuu 2017         
 
 
Laji 1, T,P 25 m vapaauinti, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Dilen Jalonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            20.16   
Inka-Maria Tocklin  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            20.21   
Onni Vähä-Piikkiö  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            23.25   
Rocco Lancia  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            24.30   
Olivia Porres  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            25.19   
Heta Alllen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            25.97   
Eemeli Eloranta  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            27.48   
Valtteri Tocklin  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            27.63   
Lisette Scharper  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            27.70   
10  Eino Rantala  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            27.96   
11  Ida Sulonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            28.66   
12  Vilho Arnell  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            28.75   
13  Emmi Pekanheimo  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            28.85   
14  Frans Friman  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            28.97   
15  Taito Aaltonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            29.29   
16  Mea Stigell  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            29.85   
17  Kiira Rantanen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            29.93   
18  Sofia Tienpää  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            30.19   
19  Maya Bergström  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            30.21   
20  Mai Lehikoinen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            30.30   
21  Lova Sandberg  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            30.60   
22  Niklas Komi  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            31.84   
23  Vilma Töykkälä  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            32.00   
24  Aava Salmiosalo  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            33.41   
25  Eva Lundström  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            33.83   
26  Kia Kuusela  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            33.92   
27  Aava Kukko  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            34.02   
28  Lilli Tuominen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            34.25   
29  Astrid Gustafsson  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            34.89   
30  Vilias Virta  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            34.94   
31  Aatos Lummaa  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            35.22   
32  Iida-Kukka Järvinen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            35.45   
33  Netta Hakuli  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            37.12   
34  Emily Tasala  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            37.23   
35  Nella Nylund  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            38.14   
36  Jere Hoikkala  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            38.71   
37  Tilda Kautto  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            39.18   
38  Elsa Vähä-Piikkiö  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            39.19   
39  Janessa Pihlava  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            39.27   
40  Josefine Nordman  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            40.95   
41  Emilia Mäenpää  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            41.05   
42  Jenna Paasimaa  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            42.97   
43  Rebekka Liukkonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            44.77   
44  Elmer Wirth  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            45.23   
45  Erik Svanfeldt-Winter  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            45.38   
46  Karl-Lukas Lundström  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            46.25   
47  Elli Sihvonen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            47.19   
48  Miko Ngueyen  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            47.54   
49  Edith Syrjänen  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            47.57   
50  Adeliina Järvinen  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            49.72   
51  Milja Teräsjärvi  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            51.97   
52  Mikael Martikainen  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            53.12   
53  Nooa Ahola  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            57.00   
54  Sara Kauppinen  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            57.61   
55  Jade Lehmusto  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            58.27   
56  Anni Hovi  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:00.00   
57  Alex Piispanen  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:01.10   
58  Aada Lehtinen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:02.53   
59  Samuel Martikainen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:06.93   
Alex Salmela  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DNS   
Anni Nuotio  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DNS   
Bruno Moises Ruiz Llerna  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DNS   
Daniela Eloranta  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DNS   
Elcis Ikuli  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DNS   
Ella Heinonen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DNS   
Heikki Huhtinen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DNS   
Mauri Hämäläinen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DNS   
Maya Roihuvuo  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DNS   
Sofia Wigelius  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DNS   
                     
 
Laji 2, T,P 50 m vapaauinti, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anni Nuotio  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            38.82   
Oscar Nylund  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            41.44   
Selma Syrjänen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            43.53   
Karla Kilpinen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            47.94   
Onni Halttunen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            48.25   
Samu-Patrik Sula  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            49.73   
Venla Kulonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            52.70   
Axel Karlsson  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            52.81   
Matias Rauhala  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            56.87   
10  Carlos Sadiku  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            57.43   
11  Vilma Keski-Korsu  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            58.83   
12  Ilmi Kohonen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:00.31   
13  Emre Lufti  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:01.45   
14  Sisu Ritvanen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:01.63   
15  Victoria Vollberh  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:01.85   
16  Roope Rantanen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:02.72   
17  Severi Kautto  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:04.44   
18  Lauri Kirjonen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:05.25   
19  Oiva Päkkilä  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:05.39   
20  Ellen Fröjdö  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:06.63   
21  Viola Tojander  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:07.05   
22  Frida Heikkonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:12.07   
23  Emma Karimäki  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:13.71   
24  Laura Ahen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:43.10   
25  Skomantas Vaitekaitis  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:47.12   
26  Aura Mäkinen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:52.01   
                     
 
Laji 3, T,P 25 m selkäuinti, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Onni Halttunen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            26.39   
Maya Bergström  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            26.48   
Selma Syrjänen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            28.07   
Onni Vähä-Piikkiö  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            28.28   
Lisette Scharper  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            28.84   
Skomantas Vaitekaitis  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            28.87   
Lova Sandberg  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            30.13   
Venla Kulonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            30.37   
Emily Tasala  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            30.74   
10  Niklas Komi  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            31.65   
11  Mea Stigell  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            31.66   
11  Vilma Töykkälä  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            31.66   
13  Matias Rauhala  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            32.03   
13  Taito Aaltonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            32.03   
15  Birk Berlin  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            32.08   
15  Emmi Pekanheimo  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            32.08   
17  Hilla Ritvanen  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            33.39   
18  Aava Salmiosalo  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            34.66   
19  Eliel Fey  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            34.86   
20  Olivia Tähtinen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            34.87   
21  Einar Eloranta  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            35.67   
22  Lukas Aro  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            35.72   
23  Rebekka Liukkonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            36.10   
24  Ida Sulonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            36.50   
25  Eino Rantala  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            37.03   
26  Ella Laukkanen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            37.27   
27  Netta Hakuli  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            37.32   
28  Kia Kuusela  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            37.39   
29  Eva Lundström  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            37.65   
30  Matilda Jukakoski  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            38.53   
31  Edvin Mäkinen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            39.12   
32  Aino-Maria Laakso  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            39.14   
33  Rasmus Forsel  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            40.75   
34  Sofia Tienpää  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            40.81   
35  Mai Lehikoinen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            41.00   
35  Olivia Porres  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            41.00   
37  Alex Ailio  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            41.09   
38  Eppu Kipinoinen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            43.51   
39  Ales Björklund  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            43.94   
39  Alisa Nikula  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            43.94   
41  Valter Harkke  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            46.50   
42  Kiira Luoto  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            48.49   
43  Joona-Oskar Ikonen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            51.66   
44  Fanni Blom  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            52.70   
45  Merette Tikka  2011  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            53.37   
46  Zohra Fezazi  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:00.37   
47  Vilma Salonen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:04.00   
48  Viljami Pirinen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:24.41   
Aada Heinonen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DNS   
Krista Nummila  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DNS   
Lumi Valjanen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DNS   
Tuulevi Railo  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DNS   
                     
 
Laji 4, T,P 50 m selkäuinti, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Oscar Nylund  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            50.45   
Saana Kurittu  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            51.57   
Dilen Jalonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            54.34   
Samu-Patrik Sula  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            54.48   
Karla Kilpinen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            55.96   
Carlos Sadiku  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            59.23   
Vilma Keski-Korsu  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:02.28   
Emre Lufti  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:02.71   
Viola Tojander  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:04.93   
10  Sisu Ritvanen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:07.39   
11  Roope Rantanen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:08.06   
12  Aura Mäkinen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:08.76   
13  Ellen Fröjdö  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:10.43   
14  Emma Karimäki  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:13.75   
15  Laura Ahen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:14.50   
16  Lauri Kirjonen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:16.21   
17  Axel Karlsson  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:46.40   
18  Frida Heikkonen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            2:00.19   
                     
 
Laji 5, T,P 25 m rintauinti, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Selma Syrjänen  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            30.97   
Heta Alllen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            33.03   
Victoria Vollberh  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            33.26   
Albin Mäkinen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            35.92   
Eemeli Eloranta  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            37.47   
Ilmi Kohonen  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            45.49   
                     
 
Laji 6, T,P 50 m rintauinti, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Saana Kurittu  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            58.02   
Kasper Snickars  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:12.05   
Severi Kautto  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:17.29   
Samu-Patrik Sula  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:21.00   
Oiva Päkkilä  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:32.28   
Melvin Clayhills  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:41.13   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  17 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:10