Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Simkampen 2018    Utskriftsdatum  23 september 2018   
  Tävlingsort  Godby, Åland    Utskriftstid  12:50   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 1, 4X200m Frisim Damer, Finaler 13 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m      Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Stockholm Äldre  2003    638          8:45.97   
  Stockholms Simförbund                 
  Linnea Gipperth  2003      1:05.37  2:12.81      2:12.81   
  Carolina Jonsson  2002      1:02.79  2:10.41      4:23.22   
  Tone Sandsjö  2003      1:03.89  2:12.91      6:36.13   
  Elin Peng  2003      1:01.99  2:09.84      8:45.97   
                     
Svenska Finlands Idrott Yngre  2005    620          8:50.95   
  Svenska Finlands Idrott                 
  Lotta Pälsi  2004      1:03.88  2:10.47      2:10.47   
  Kira Lindroos  2005      1:05.23  2:12.12      4:22.59   
  Aamu Änkilä  2004      1:04.60  2:14.28      6:36.87   
  Aino Rantala  2004      1:04.22  2:14.08      8:50.95   
                     
Svenska Finlands Idrott Äldre  2003    591          8:59.56   
  Svenska Finlands Idrott                 
  Oona Laakso  2002      1:05.08  2:15.27      2:15.27   
  Maija Nurmi  2003      1:03.89  2:14.59      4:29.86   
  Kerttu Nurmi  2003      1:03.98  2:14.02      6:43.88   
  Liina Salin  2002      1:05.70  2:15.68      8:59.56   
                     
Stockholm Yngre  2005    550          9:12.61   
  Stockholms Simförbund                 
  Isa Lundgren Sonnergren  2004      1:03.58  2:13.63      2:13.63   
  Elsa Kärvestedt  2005      1:08.74  2:22.00      4:35.63   
  Selma Holmer  2004      1:05.29  2:15.17      6:50.80   
  Lovisa Fantenberg  2004      1:07.67  2:21.81      9:12.61   
                     
 
Gren 2, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m      Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Svenska Finlands Idrott Äldre  2003    628          7:57.50   
  Svenska Finlands Idrott                 
  Alex Lydman  2003      58.09  1:59.24      1:59.24   
  Lassi Haimi  2003      57.68  1:59.06      3:58.30   
  Lari Tumanoff  2003      56.98  1:58.19      5:56.49   
  Johan Krister Fredriksson  2003      57.70  2:01.01      7:57.50   
                     
Stockholm Äldre  2003    585          8:08.95   
  Stockholms Simförbund                 
  Rasmus Hanson  2003      58.44  2:01.64      2:01.64   
  Jakob Borrman  2002      58.62  2:03.59      4:05.23   
  Carl Wennerholm  2002      58.61  2:00.32      6:05.55   
  Tor Selander  2002      59.84  2:03.40      8:08.95   
                     
Stockholm Yngre  2005    510          8:31.87   
  Stockholms Simförbund                 
  Marcus Nykvist  2004      1:00.26  2:06.85      2:06.85   
  Nils Malmberg  2004      59.04  2:05.29      4:12.14   
  Ted Wiker  2004      1:01.99  2:10.45      6:22.59   
  Linus Areblad  2004      1:01.21  2:09.28      8:31.87   
                     
Svenska Finlands Idrott Yngre  2005    494          8:37.19   
  Svenska Finlands Idrott                 
  Filip Jåfs  2004      1:00.73  2:07.24      2:07.24   
  Davin Lindholm  2004      57.55  2:03.51      4:10.75   
  Aapo Kinnunen  2004      1:01.49  2:12.25      6:23.00   
  Waldemar Palombi  2004      1:03.14  2:14.19      8:37.19   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lotta Pälsi  2004    616  35.16        1:13.27   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Michelle Wissinger  2004    584  35.53        1:14.57   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Teea Jestoi  2005    563  36.78        1:15.50   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Siiri Konkka  2004    519  36.40        1:17.57   
  Svenska Finlands Idrott  12                 
                     
Sara Torstensson  2004    514  36.72        1:17.80   
  Stockholms Simförbund  10                 
                     
Elina Hellgren  2004    355  40.92        1:28.00   
  Stockholms Simförbund                   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tone Sandsjö  2003    603  35.31        1:13.79   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Elin Peng  2003    571  36.30        1:15.14   
  Stockholms Simförbund                   
                     
Sini Silvennoinen  2002    554  35.82        1:15.90   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Cindy Palm  2003    509  36.95        1:18.07   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Emma Haglund  2003    504  37.07        1:18.33   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Ella Arrhén Andersson  2002    501  37.51        1:18.48   
  Stockholms Simförbund                   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
August Eriksson  2004    491  33.59        1:10.48   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Veerti Juurakko  2004    394  35.72        1:15.83   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Theo Djuphammar  2005    393  36.14        1:15.91   
  Stockholms Simförbund  10                 
                     
Juuso Pulkkinen  2004    338  38.02        1:19.81   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Rasmus Rekola  2004    318  37.72        1:21.44   
  Svenska Finlands Idrott  12                 
                     
Erik Bergman  2004    290  39.03        1:23.98   
  Stockholms Simförbund  11                 
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marcus Forsel  2003    589  31.58        1:06.34   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Aleksi Koprinen  2003    569  31.72        1:07.10   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Emil Tikkanen  2002    513  33.03        1:09.44   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Kirill Helsing  2002    505  32.80        1:09.81   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Erik Lööw  2003    503  33.38        1:09.91   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Douglas Reuterskiöld  2002    501  33.07        1:10.00   
  Stockholms Simförbund                 
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004    603  32.72  1:07.75  1:44.64    2:21.10   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Aada Rissanen  2004    530  34.79  1:11.94  1:49.73    2:27.30   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Elvira Montes  2004    507  33.83  1:10.95  1:50.31    2:29.51   
  Stockholms Simförbund  11                 
                     
Ella Hulkki  2004    478  35.44  1:13.90  1:53.78    2:32.39   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Liv Asp Olsson  2005    468  36.01  1:15.30  1:54.64    2:33.49   
  Stockholms Simförbund  10                 
                     
Kukka Kangas  2005    452  34.84  1:14.87  1:55.69    2:35.25   
  Svenska Finlands Idrott  12                 
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emilie Pärnänen  2002    596  33.00  1:08.85  1:45.50    2:21.61   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Linnea Gipperth  2003    596  33.79  1:10.04  1:46.09    2:21.66   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Petra Kivi  2003    570  34.51  1:10.61  1:47.24    2:23.75   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Jenny Virtanen  2002    541  34.25  1:10.77  1:48.60    2:26.31   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Emilia Forsberg  2003              DSQ   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Liina Salin  2002              DSQ   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
 
Gren 6, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Niring  2004    421  32.03  1:07.97  1:44.60    2:20.89   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Filip Jåfs  2004    356  33.55  1:11.22  1:49.95    2:29.04   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Joona Kuitu  2004    339  35.95  1:14.32  1:53.76    2:31.44   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Linus Areblad  2004    312  36.94  1:15.73  1:55.31    2:35.74   
  Stockholms Simförbund  11                 
                     
Akseli Leppänen  2004    302  35.13  1:15.61  1:57.71    2:37.30   
  Svenska Finlands Idrott  12                 
                     
Adrian Ekström  2004    299  35.42  1:15.20  1:56.83    2:37.94   
  Stockholms Simförbund  10                 
                     
 
Gren 6, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Rasmus Söderholm  2002    490  30.91  1:05.11  1:40.18    2:13.90   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Gustav Ahlqvist  2003    475  30.22  1:05.44  1:41.16    2:15.32   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Rasmus Skyving  2003    464  31.52  1:05.92  1:41.44    2:16.40   
  Stockholms Simförbund                 
                     
William Lernå  2002    454  31.60  1:06.42  1:42.11    2:17.34   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Teemu Oksakari  2003    428  32.32  1:07.37  1:43.80    2:20.11   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Robin Söderholm  2002    383  33.52  1:10.27  1:48.50    2:25.34   
  Svenska Finlands Idrott                   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Kira Lindroos  2005    590  1:08.20  2:19.61  3:29.74    4:39.54   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Elin Lindqvist  2004    565  1:07.48  2:19.01  3:31.82    4:43.64   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Aliina Karvonen  2004    558  1:09.09  2:21.83  3:34.85    4:44.78   
  Svenska Finlands Idrott  12                 
                     
Aamu Änkilä  2004    548  1:08.62  2:20.65  3:33.99    4:46.58   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Elsa Kärvestedt  2005    517  1:10.71  2:25.31  3:39.38    4:52.09   
  Stockholms Simförbund  11                 
                     
Amanda Takala  2004    511  1:09.29  2:23.06  3:38.34    4:53.28   
  Stockholms Simförbund  10                 
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Thilda Ström  2003    634  1:06.46  2:16.00  3:25.22    4:32.95   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Kerttu Nurmi  2003    581  1:07.54  2:18.99  3:30.55    4:41.01   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Tone Sandsjö  2003    573  1:09.69  2:21.68  3:33.14    4:42.25   
  Stockholms Simförbund                   
                     
Maija Nurmi  2003    569  1:07.22  2:19.42  3:31.36    4:42.92   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Klara Possman  2003    538  1:07.02  2:19.81  3:34.46    4:48.28   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Jenny Grangärd  2003    455  1:10.75  2:27.52  3:46.57    5:04.91   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Davin Lindholm  2004    537  1:02.10  2:07.52  3:13.74    4:21.01   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Nils Malmberg  2004    509  1:02.21  2:09.44  3:18.33    4:25.76   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Marcus Nykvist  2004    484  1:03.53  2:11.54  3:21.14    4:30.15   
  Stockholms Simförbund  10                 
                     
Linus Areblad  2004    444  1:05.66  2:17.23  3:28.81    4:38.08   
  Stockholms Simförbund  11                 
                     
Samuel Saari  2004    442  1:04.94  2:14.88  3:26.70    4:38.50   
  Svenska Finlands Idrott  12                 
                     
Waldemar Palombi  2004    411  1:05.98  2:18.72  3:31.88    4:45.46   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Aleksi Koprinen  2003    607  1:02.25  2:07.25  3:10.12    4:10.62   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Lari Tumanoff  2003    586  1:02.34  2:06.41  3:10.58    4:13.52   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Alex Lydman  2003    567  1:00.73  2:06.23  3:11.38    4:16.30   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Eric Hansson  2002    562  1:01.64  2:06.53  3:12.07    4:17.13   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Rasmus Hanson  2003    525  1:02.20  2:09.24  3:16.49    4:22.97   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Rasmus Skyving  2003    480  1:04.06  2:12.54  3:22.64    4:31.03   
  Stockholms Simförbund                 
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lotta Pälsi  2004    612  30.46        1:04.29   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Siiri Konkka  2004    533  31.83        1:07.32   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Michelle Wissinger  2004    516  31.69        1:08.06   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Oona Sirkiä  2004    484  32.34        1:09.54   
  Svenska Finlands Idrott  12                 
                     
Elina Hellgren  2004    435  32.81        1:12.02   
  Stockholms Simförbund  10                 
                     
Ella Bolmstrand  2004    412  34.68        1:13.36   
  Stockholms Simförbund  11                 
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carolina Jonsson  2002    607  30.41        1:04.48   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Elin Peng  2003    579  30.82        1:05.50   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Róza Nagy  2003    540  31.38        1:07.04   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    487  31.29        1:09.39   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Pilvi Pietikäinen  2002    418  33.02        1:13.00   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
 
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Aapo Kinnunen  2004    391  30.06        1:05.72   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Filip Jåfs  2004    388  30.48        1:05.91   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Axel Lewander  2004    381  30.97        1:06.29   
  Stockholms Simförbund  10                 
                     
Rasmus Rekola  2004    265  34.30        1:14.77   
  Svenska Finlands Idrott  12                 
                     
Erik Bergman  2004    252  33.27        1:16.07   
  Stockholms Simförbund  11                 
                     
Gustav Niring  2004              DSQ   
  Stockholms Simförbund                 
                     
 
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Wennerholm  2002    545  28.03        58.86   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Christopher Lindholm  2002    534  28.06        59.24   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Simon Ravals  2003    489  28.05        1:01.02   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Tor Selander  2002    421  30.39        1:04.14   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Teemu Oksakari  2003    388  30.63        1:05.90   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Tommy Pehrsson  2003    169  39.18        1:26.90   
  Svenska Finlands Idrott                   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Kira Lindroos  2005    534  32.45  1:11.77  1:54.94    2:30.18   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Greta Beszteri  2004    526  32.29  1:12.58  1:54.93    2:30.93   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Aino Rantala  2004    492  33.61  1:14.54  2:01.12    2:34.32   
  Svenska Finlands Idrott  12                 
                     
Amanda Takala  2004    489  32.78  1:12.27  1:58.18    2:34.64   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Liv Asp Olsson  2005    446  33.02  1:15.07  2:02.85    2:39.44   
  Stockholms Simförbund  10                 
                     
Sara Torstensson  2004    419  36.15  1:19.21  2:03.90    2:42.81   
  Stockholms Simförbund  11                 
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ella Arrhén Andersson  2002    572  32.95  1:10.87  1:53.46    2:26.72   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Petra Kivi  2003    554  33.02  1:11.07  1:54.46    2:28.32   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Linnea Gipperth  2003    510  34.51  1:11.97  1:58.59    2:32.49   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Emma Haglund  2003    508  32.55  1:13.91  1:57.31    2:32.65   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Oona Laakso  2002              DSQ   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Malte Söderberg  2004    399  33.53  1:13.73  1:52.98    2:28.90   
  Stockholms Simförbund  10                 
                     
Veerti Juurakko  2004    369  35.62  1:14.58  1:57.11    2:32.73   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Alexander Suei  2004    355  32.09  1:11.03  1:58.97    2:34.72   
  Stockholms Simförbund  11                 
                     
Juuso Pulkkinen  2004    344  34.82  1:17.09  2:02.05    2:36.41   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Einar Melin  2004    247  37.82  1:24.22  2:14.84    2:54.59   
  Svenska Finlands Idrott  12                 
                     
August Eriksson  2004              DSQ   
  Stockholms Simförbund                 
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marcus Forsel  2003    568  28.10  1:02.38  1:40.63    2:12.31   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Robin Söderholm  2002    539  29.67  1:06.89  1:44.32    2:14.69   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Carl Wennerholm  2002    502  28.77  1:03.22  1:45.72    2:17.89   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Emil Tikkanen  2002    456  30.87  1:08.00  1:48.03    2:22.43   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Tommy Pehrsson  2003    215  41.28  1:29.02  2:19.11    3:02.90   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Gustav Ahlqvist  2003              DSQ   
  Stockholms Simförbund                 
                     
 
Gren 13, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Aino Rantala  2004    564  31.67  1:06.17  1:41.47    2:14.04   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Selma Holmer  2004    564  31.36  1:05.62  1:40.57    2:14.06   
  Stockholms Simförbund  10                 
                     
Aliina Karvonen  2004    540  32.25  1:06.94  1:42.40    2:15.96   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Saga Jatkola  2004    522  31.37  1:05.98  1:41.67    2:17.56   
  Svenska Finlands Idrott  12                 
                     
Lovisa Fantenberg  2004    481  32.49  1:08.50  1:45.57    2:21.32   
  Stockholms Simförbund  11                 
                     
Elvira Montes  2004    436  32.57  1:08.91  1:47.49    2:26.08   
  Stockholms Simförbund                   
                     
 
Gren 13, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Thilda Ström  2003    602  32.01  1:05.91  1:39.72    2:11.17   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Carolina Jonsson  2002    592  31.74  1:06.27  1:40.49    2:11.86   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Liina Salin  2002    554  31.83  1:06.10  1:41.02    2:14.82   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Maija Nurmi  2003    551  31.41  1:05.90  1:40.47    2:15.06   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Kerttu Nurmi  2003    539  31.48  1:05.62  1:40.81    2:16.04   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Klara Possman  2003    519  32.33  1:07.07  1:42.90    2:17.82   
  Stockholms Simförbund                 
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Niring  2004    423  30.92  1:05.44  1:40.45    2:12.36   
  Stockholms Simförbund  10                 
                     
Samuel Saari  2004    420  30.98  1:04.49  1:38.92    2:12.62   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Ted Wiker  2004    416  30.50  1:04.66  1:39.43    2:13.07   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Aapo Kinnunen  2004    399  30.39  1:04.96  1:39.70    2:14.89   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Erik Bergman  2004    324  31.93  1:08.07  1:46.50    2:24.59   
  Stockholms Simförbund  11                 
                     
Rasmus Kalvik  2004              DSQ   
  Svenska Finlands Idrott  12                 
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lassi Haimi  2003    594  27.25  57.07  1:27.63    1:58.19   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Johan Krister Fredriksson  2003    546  28.78  1:00.18  1:31.63    2:01.51   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Tor Selander  2002    532  28.87  1:00.21  1:32.37    2:02.62   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Simon Ravals  2003    527  27.71  58.70  1:31.21    2:02.97   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Rasmus Hanson  2003    514  28.48  59.76  1:32.54    2:04.01   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Jakob Borrman  2002              DSQ   
  Stockholms Simförbund                 
                     
 
Gren 15, 4X100m Medley Damer, Finaler 13 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Svenska Finlands Idrott Äldre  2003    620          4:24.04   
  Svenska Finlands Idrott                 
  Emilie Pärnänen  2002      30.43  1:03.76      1:03.76   
  Emma Haglund  2003      35.25  1:16.23      2:19.99   
  Róza Nagy  2003      31.16  1:06.57      3:26.56   
  Sini Silvennoinen  2002      27.38  57.48      4:24.04   
                     
Stockholm Äldre  2003    619          4:24.16   
  Stockholms Simförbund                 
  Linnea Gipperth  2003      32.87  1:07.58      1:07.58   
  Tone Sandsjö  2003      35.00  1:14.15      2:21.73   
  Carolina Jonsson  2002      29.76  1:03.66      3:25.39   
  Elin Peng  2003      28.13  58.77      4:24.16   
                     
Stockholm Yngre  2005    511          4:41.59   
  Stockholms Simförbund                 
  Elvira Montes  2004      33.88  1:09.63      1:09.63   
  Michelle Wissinger  2004      35.37  1:15.24      2:24.87   
  Elina Hellgren  2004      33.38  1:12.28      3:37.15   
  Ella Bolmstrand  2004      30.81  1:04.44      4:41.59   
                     
Svenska Finlands Idrott Yngre  2005              DSQ   
  Svenska Finlands Idrott                 
  Aada Rissanen  2004      32.68  1:07.97      1:07.97   
                     
 
Gren 16, 4X100m Medley Herrar, Finaler 13 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Svenska Finlands Idrott Äldre  2003    587          3:57.81   
  Svenska Finlands Idrott                 
  Rasmus Söderholm  2002      28.96  1:00.05      1:00.05   
  Aleksi Koprinen  2003      30.91  1:07.11      2:07.16   
  Marcus Forsel  2003      26.49  57.07      3:04.23   
  Lari Tumanoff  2003      25.34  53.58      3:57.81   
                     
Stockholm Äldre  2003    539          4:04.69   
  Stockholms Simförbund                 
  Gustav Ahlqvist  2003      29.68  1:01.37      1:01.37   
  William Lernå  2002      31.50  1:08.14      2:09.51   
  Christopher Lindholm  2002      27.81  59.64      3:09.15   
  Eric Hansson  2002      26.62  55.54      4:04.69   
                     
Svenska Finlands Idrott Yngre  2005    430          4:23.74   
  Svenska Finlands Idrott                 
  Filip Jåfs  2004      32.01  1:07.64      1:07.64   
  Davin Lindholm  2004      30.57  1:06.92      2:14.56   
  Aapo Kinnunen  2004      29.71  1:07.60      3:22.16   
  Rasmus Rekola  2004      28.89  1:01.58      4:23.74   
                     
Stockholm Yngre  2005              DSQ   
  Stockholms Simförbund                 
  Adrian Ekström  2004      35.02  1:13.32      1:13.32   
                     
 
Gren 17, 4X100m Frisim Damer, Finaler 13 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Svenska Finlands Idrott Äldre  2003    628          4:01.14   
  Svenska Finlands Idrott                 
  Sini Silvennoinen  2002      27.99  58.12      58.12   
  Petra Kivi  2003      28.87  1:00.72      1:58.84   
  Oona Laakso  2002      28.30  1:00.02      2:58.86   
  Emma Haglund  2003      29.64  1:02.28      4:01.14   
                     
Stockholm Äldre  2003    603          4:04.43   
  Stockholms Simförbund                 
  Elin Peng  2003      29.16  1:00.93      1:00.93   
  Tone Sandsjö  2003      29.96  1:02.24      2:03.17   
  Thilda Ström  2003      29.50  1:01.27      3:04.44   
  Carolina Jonsson  2002      28.76  59.99      4:04.43   
                     
Svenska Finlands Idrott Yngre  2005    584          4:07.07   
  Svenska Finlands Idrott                 
  Kira Lindroos  2005      30.13  1:02.66      1:02.66   
  Aamu Änkilä  2004      29.72  1:01.55      2:04.21   
  Aliina Karvonen  2004      29.52  1:01.56      3:05.77   
  Aino Rantala  2004      28.98  1:01.30      4:07.07   
                     
Stockholm Yngre  2005    506          4:19.13   
  Stockholms Simförbund                 
  Amanda Takala  2004      30.25  1:02.68      1:02.68   
  Elin Lindqvist  2004      30.91  1:04.77      2:07.45   
  Liv Asp Olsson  2005      30.70  1:04.46      3:11.91   
  Sara Torstensson  2004      31.65  1:07.22      4:19.13   
                     
 
Gren 18, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Svenska Finlands Idrott Äldre  2003    602          3:37.06   
  Svenska Finlands Idrott                 
  Johan Krister Fredriksson  2003      27.04  55.97      55.97   
  Lari Tumanoff  2003      25.34  53.82      1:49.79   
  Lassi Haimi  2003      26.20  54.35      2:44.14   
  Marcus Forsel  2003      24.92  52.92      3:37.06   
                     
Stockholm Äldre  2003    579          3:39.89   
  Stockholms Simförbund                 
  Rasmus Hanson  2003      27.34  56.43      56.43   
  Jakob Borrman  2002      25.93  55.14      1:51.57   
  Carl Wennerholm  2002      25.40  53.87      2:45.44   
  Tor Selander  2002      26.31  54.45      3:39.89   
                     
Svenska Finlands Idrott Yngre  2005    460          3:57.36   
  Svenska Finlands Idrott                 
  Filip Jåfs  2004      27.93  58.27      58.27   
  Davin Lindholm  2004      26.97  57.24      1:55.51   
  Aapo Kinnunen  2004      27.34  59.46      2:54.97   
  Rasmus Rekola  2004      29.27  1:02.39      3:57.36   
                     
Stockholm Yngre  2005    417          4:05.16   
  Stockholms Simförbund                 
  Gustav Niring  2004      28.49  59.35      59.35   
  Axel Lewander  2004      28.94  1:01.77      2:01.12   
  Erik Bergman  2004      30.32  1:04.08      3:05.20   
  Alexander Suei  2004      28.51  59.96      4:05.16   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004    586  31.92        1:05.76   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Aada Rissanen  2004    532  32.85        1:07.88   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Kukka Kangas  2005    469  33.86        1:10.79   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Ella Hulkki  2004    463  35.20        1:11.10   
  Svenska Finlands Idrott  12                 
                     
Selma Holmer  2004    458  34.35        1:11.36   
  Stockholms Simförbund  11                 
                     
Elvira Montes  2004              DSQ   
  Stockholms Simförbund  10                 
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emilie Pärnänen  2002    626  30.81        1:04.31   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Linnea Gipperth  2003    554  32.79        1:06.98   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Petra Kivi  2003    525  33.48        1:08.19   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Emilia Forsberg  2003    510  33.45        1:08.84   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Oona Laakso  2002    510  33.84        1:08.84   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Jenny Virtanen  2002              DSQ   
  Stockholms Simförbund                 
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Theo Djuphammar  2005    357  32.83        1:08.95   
  Stockholms Simförbund  10                 
                     
Linus Areblad  2004    342  34.47        1:09.90   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Joona Kuitu  2004    328  34.65        1:10.87   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Akseli Leppänen  2004    314  34.73        1:11.96   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Adrian Ekström  2004    306  34.72        1:12.54   
  Stockholms Simförbund  11                 
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marcus Forsel  2003    543  29.95        59.95   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Gustav Ahlqvist  2003    523  29.47        1:00.69   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Rasmus Söderholm  2002    522  29.57        1:00.73   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Simon Ravals  2003    457  30.51        1:03.51   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Ludvig Holfve  2003    438  30.95        1:04.37   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Erik Lööw  2003    437  30.80        1:04.43   
  Stockholms Simförbund                 
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lotta Pälsi  2004    615  31.25  1:06.51  1:42.90    2:20.61   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Oona Sirkiä  2004    430  34.13  1:13.72  1:55.45    2:38.36   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Saga Jatkola  2004    423  34.84  1:15.01  1:57.35    2:39.27   
  Svenska Finlands Idrott  12                 
                     
Ella Bolmstrand  2004    393  37.16  1:19.08  2:01.99    2:43.17   
  Stockholms Simförbund  10                 
                     
Elina Hellgren  2004    380  35.36  1:16.83  2:00.52    2:45.03   
  Stockholms Simförbund  11                 
                     
Elsa Kärvestedt  2005              DSQ   
  Stockholms Simförbund                 
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Róza Nagy  2003    519  32.33  1:09.91  1:48.87    2:28.80   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Klara Possman  2003    481  33.77  1:11.73  1:51.90    2:32.64   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Pilvi Pietikäinen  2002    405  35.99  1:19.46  2:01.84    2:41.66   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Emma Johansson  2003    399  35.14  1:16.62  1:59.62    2:42.38   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
 
Gren 22, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Axel Lewander  2004    384  32.93  1:11.83  1:51.90    2:29.30   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Ted Wiker  2004    268  33.36  1:13.60  1:59.17    2:48.35   
  Stockholms Simförbund  11                 
                     
Rasmus Kalvik  2004    240  36.78  1:21.56  2:08.25    2:54.62   
  Svenska Finlands Idrott  12                 
                     
Alexander Suei  2004              DSQ   
  Stockholms Simförbund  10                 
                     
Leo Hautaniemi  2004              DSQ   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
 
Gren 22, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Christopher Lindholm  2002    571  29.16  1:02.14  1:36.42    2:10.79   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Alex Lydman  2003    544  28.81  1:02.01  1:36.80    2:12.93   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Carl Wennerholm  2002    471  30.63  1:05.74  1:42.37    2:19.48   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Jakob Borrman  2002    426  30.95  1:06.62  1:44.63    2:24.24   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Lari Tumanoff  2003              DSQ   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
 
Gren 23, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Siiri Konkka  2004    519  1:10.63  2:34.87  4:06.25    5:22.85   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Inka Vahtola  2005    501  1:17.73  2:41.21  4:12.13    5:26.56   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Elin Lindqvist  2004    491  1:18.86  2:45.20  4:16.03    5:28.85   
  Stockholms Simförbund  10                 
                     
Hanna Blomqvist  2005    391  1:14.09  2:47.06  4:27.37    5:54.54   
  Svenska Finlands Idrott  12                 
                     
Liv Asp Olsson  2005              DSQ   
  Stockholms Simförbund                 
                     
 
Gren 23, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Liina Salin  2002    499  1:13.30  2:35.19  4:12.98    5:27.03   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Pilvi Pietikäinen  2002    471  1:19.09  2:43.47  4:20.72    5:33.41   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Ella Arrhén Andersson  2002              DSQ   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Jenny Grangärd  2003              DSQ   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
 
Gren 24, 400m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Davin Lindholm  2004    484  1:05.93  2:22.76  3:47.47    4:59.82   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Marcus Nykvist  2004    450  1:10.69  2:29.98  3:57.82    5:07.18   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Axel Lewander  2004    444  1:09.88  2:32.39  3:59.26    5:08.65   
  Stockholms Simförbund  10                 
                     
Theo Djuphammar  2005    403  1:13.12  2:37.08  4:03.72    5:18.79   
  Stockholms Simförbund  11                 
                     
Juuso Pulkkinen  2004    335  1:20.18  2:51.38  4:24.88    5:38.92   
  Svenska Finlands Idrott  12                 
                     
Samuel Saari  2004              DSQ   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
 
Gren 24, 400m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Aleksi Koprinen  2003    582  1:03.24  2:19.19  3:37.06    4:41.99   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Christopher Lindholm  2002    550  1:03.61  2:19.68  3:41.45    4:47.35   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Robin Söderholm  2002    543  1:07.05  2:26.33  3:45.83    4:48.64   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
William Lernå  2002    496  1:08.93  2:25.48  3:49.11    4:57.33   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Douglas Reuterskiöld  2002    460  1:10.10  2:31.37  3:53.67    5:05.06   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Teemu Oksakari  2003    454  1:10.49  2:26.99  3:55.32    5:06.25   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Kira Lindroos  2005    571  29.67        1:01.36   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Selma Holmer  2004    554  30.01        1:01.96   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Aamu Änkilä  2004    553  30.03        1:02.00   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Aino Rantala  2004    545  30.38        1:02.32   
  Svenska Finlands Idrott  12                 
                     
Ella Bolmstrand  2004    489  31.42        1:04.59   
  Stockholms Simförbund  10                 
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sini Silvennoinen  2002    675  27.94        58.01   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Carolina Jonsson  2002    620  28.87        59.70   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Elin Peng  2003    596  29.27        1:00.47   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Oona Laakso  2002    584  29.65        1:00.90   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Emilie Pärnänen  2002    535  29.89        1:02.70   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Emilia Forsberg  2003    480  30.69        1:04.98   
  Stockholms Simförbund                 
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Filip Jåfs  2004    476  27.61        57.54   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Aapo Kinnunen  2004    416  28.44        1:00.18   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Alexander Suei  2004    382  30.46        1:01.93   
  Stockholms Simförbund  10                 
                     
Rasmus Rekola  2004    353  30.77        1:03.56   
  Svenska Finlands Idrott  12                 
                     
Malte Söderberg  2004    345  30.47        1:04.03   
  Stockholms Simförbund  11                 
                     
Nils Malmberg  2004              DSQ   
  Stockholms Simförbund                 
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lari Tumanoff  2003    580  25.63        53.87   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Lassi Haimi  2003    547  26.96        54.95   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Tor Selander  2002    537  26.84        55.26   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Jakob Borrman  2002    518  27.10        55.93   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Johan Krister Fredriksson  2003    513  27.25        56.11   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Ludvig Holfve  2003    485  27.65        57.19   
  Stockholms Simförbund                 
                     
 
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004    556  37.37  1:18.79  2:00.92    2:43.65   
  Stockholms Simförbund                   
                     
Greta Beszteri  2004    526  37.30  1:19.08  2:02.56    2:46.67   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Inka Vahtola  2005    490  39.04  1:22.00  2:06.61    2:50.69   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Teea Jestoi  2005    488  38.35  1:22.93  2:06.40    2:50.83   
  Svenska Finlands Idrott  12                 
                     
Sara Torstensson  2004    459  38.92  1:23.45  2:09.16    2:54.37   
  Stockholms Simförbund  10                 
                     
 
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tone Sandsjö  2003    538  37.96  1:20.03  2:02.92    2:45.45   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Róza Nagy  2003    527  38.64  1:21.58  2:04.84    2:46.59   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Cindy Palm  2003    506  37.92  1:20.93  2:04.21    2:48.82   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Emma Haglund  2003    503  38.20  1:21.26  2:05.29    2:49.11   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Jenny Virtanen  2002              DNS   
  Stockholms Simförbund                 
                     
 
Gren 28, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Davin Lindholm  2004    511  34.54  1:13.30  1:52.49    2:30.60   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
August Eriksson  2004    507  34.87  1:12.84  1:52.18    2:31.00   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Marcus Nykvist  2004    458  35.68  1:15.45  1:56.23    2:36.20   
  Stockholms Simförbund  11                 
                     
Veerti Juurakko  2004    403  36.39  1:17.90  2:00.25    2:42.97   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Malte Söderberg  2004    373  36.99  1:19.62  2:03.27    2:47.31   
  Stockholms Simförbund  10                 
                     
Einar Melin  2004    232  43.70  1:33.07  2:24.46    3:15.98   
  Svenska Finlands Idrott  12                 
                     
 
Gren 28, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Kirill Helsing  2002    501  33.75  1:12.36  1:51.91    2:31.57   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Douglas Reuterskiöld  2002    479  36.51  1:16.15  1:55.67    2:33.87   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Erik Lööw  2003    471  35.44  1:14.40  1:54.63    2:34.74   
  Stockholms Simförbund                 
                     
Tommy Pehrsson  2003    243  43.45  1:31.21  2:21.31    3:12.92   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Hannes Olin  2003              DNS   
  Svenska Finlands Idrott                 
                     
Emil Tikkanen  2002              DSQ   
  Stockholms Simförbund                 
                     
 
Gren 29, 800m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Aliina Karvonen  2004    567  1:09.58  2:22.80  3:36.03  4:49.75  9:39.08   
  Svenska Finlands Idrott      6:03.38  7:17.35  8:30.12       
                     
Elin Lindqvist  2004    564  1:09.51  2:22.16  3:34.84  4:47.86  9:40.15   
  Stockholms Simförbund      6:01.43  7:15.66  8:29.11       
                     
Amanda Takala  2004    499  1:10.92  2:27.06  3:44.67  5:02.03  10:04.03   
  Stockholms Simförbund  10      6:19.30  7:35.86  8:51.09       
                     
Elsa Kärvestedt  2005    495  1:12.89  2:29.90  3:47.35  5:04.76  10:05.62   
  Stockholms Simförbund  11      6:21.99  7:38.53  8:53.00       
                     
Ella Hulkki  2004    472  1:13.34  2:31.00  3:48.59  5:06.82  10:15.62   
  Svenska Finlands Idrott      6:24.25  7:41.49  8:59.35       
                     
Hanna Blomqvist  2005    369  1:13.26  2:36.45  4:01.53  5:27.43  11:08.27   
  Svenska Finlands Idrott  12      6:53.39  8:19.70  9:47.35       
                     
 
Gren 29, 800m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Thilda Ström  2003    603  1:08.20  2:20.01  3:32.10  4:44.14  9:27.20   
  Stockholms Simförbund      5:55.51  7:07.06  8:18.22       
                     
Kerttu Nurmi  2003    546  1:09.48  2:23.05  3:37.19  4:50.88  9:46.35   
  Svenska Finlands Idrott      6:05.25  7:19.72  8:34.19       
                     
Emma Johansson  2003    545  1:11.02  2:25.51  3:39.81  4:53.21  9:46.64   
  Svenska Finlands Idrott      6:07.26  7:21.32  8:35.22       
                     
Maija Nurmi  2003    545  1:09.43  2:23.27  3:36.78  4:50.40  9:46.78   
  Svenska Finlands Idrott      6:04.34  7:19.51  8:34.33       
                     
 
Gren 30, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Nils Malmberg  2004    518  1:04.30  2:14.09  3:24.44  4:34.60  9:11.84   
  Stockholms Simförbund      5:44.99  6:55.72  8:05.29       
                     
Ted Wiker  2004    476  1:05.94  2:17.99  3:29.45  4:41.86  9:27.85   
  Stockholms Simförbund  10      5:54.65  7:07.17  8:18.55       
                     
Rasmus Kalvik  2004    421  1:08.28  2:22.39  3:37.32  4:52.26  9:51.40   
  Svenska Finlands Idrott      6:07.93  7:24.50  8:39.98       
                     
Waldemar Palombi  2004    420  1:06.34  2:20.73  3:36.02  4:51.94  9:51.92   
  Svenska Finlands Idrott      6:08.60  7:24.89  8:40.69       
                     
Adrian Ekström  2004    361  1:11.62  2:29.35  3:47.91  5:07.07  10:22.61   
  Stockholms Simförbund  11      6:26.92  7:45.80  9:05.72       
                     
Hannes Helling  2004              DNS   
  Svenska Finlands Idrott  12                 
                     
 
Gren 30, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Alex Lydman  2003    606  1:01.57  2:07.57  3:13.86  4:20.71  8:43.89   
  Svenska Finlands Idrott      5:27.18  6:33.77  7:39.09       
                     
Eric Hansson  2002    581  1:03.00  2:08.29  3:14.44  4:21.17  8:51.11   
  Stockholms Simförbund      5:27.97  6:35.73  7:43.96       
                     
Rasmus Söderholm  2002    550  1:03.14  2:10.61  3:19.16  4:28.37  9:01.10   
  Svenska Finlands Idrott      5:37.26  6:46.97  7:55.73       
                     
Rasmus Hanson  2003    534  1:03.69  2:12.26  3:21.64  4:31.21  9:06.32   
  Stockholms Simförbund      5:41.31  6:50.64  8:00.37       
                     
Kirill Helsing  2002    532  1:03.22  2:10.49  3:19.57  4:29.19  9:07.21   
  Svenska Finlands Idrott      5:39.43  6:49.57  7:59.58       
                     
Rasmus Skyving  2003    483  1:05.99  2:14.02  3:23.14  4:34.55  9:24.81   
  Stockholms Simförbund      5:46.78  6:59.26  8:12.35       
                     
 
Gren 31, 16x50m frisim Mixed, fina, Finaler 13 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sfi Mix Äldre  2003              50.29   
  Svenska Finlands Idrott                 
  Marcus Forsel  2003                7:02.08   
  Sini Silvennoinen  2002      50.29          7:02.08   
  Lari Tumanoff  2003                7:02.08   
  Oona Laakso  2002      1:42.60          7:02.08   
  Johan Krister Fredriksson  2003                7:02.08   
  Petra Kivi  2003      2:36.24          7:02.08   
  Lassi Haimi  2003                7:02.08   
  Emma Haglund  2003      7:02.08          7:02.08   
  Simon Ravals  2003              7:02.08   
  Maija Nurmi  2003              7:02.08   
  Aleksi Koprinen  2003              7:02.08   
  Kerttu Nurmi  2003              7:02.08   
  Alex Lydman  2003              7:02.08   
  Róza Nagy  2003              7:02.08   
  Rasmus Söderholm  2002              7:02.08   
  Emilie Pärnänen  2002              50.29   
                 
                     
Stockholm Mix Äldre  2003              53.03   
  Stockholms Simförbund                 
  Carolina Jonsson  2002                7:10.58   
  Eric Hansson  2002      53.03          7:10.58   
  Elin Peng  2003                7:10.58   
  William Lernå  2002      1:45.99          7:10.58   
  Ella Arrhén Andersson  2002                7:10.58   
  Christopher Lindholm  2002      2:39.58          7:10.58   
  Tone Sandsjö  2003                7:10.58   
  Carl Wennerholm  2002      7:10.58          7:10.58   
  Thilda Ström  2003              7:10.58   
  Ludvig Holfve  2003              7:10.58   
  Linnea Gipperth  2003              7:10.58   
  Tor Selander  2002              7:10.58   
  Emilia Forsberg  2003              7:10.58   
  Jakob Borrman  2002              7:10.58   
  Klara Possman  2003              7:10.58   
  Gustav Ahlqvist  2003              53.03   
                 
                     
Sfi Mix Yngre  2005              54.69   
  Svenska Finlands Idrott                 
  Aapo Kinnunen  2004                7:23.91   
  Aino Rantala  2004      54.69          7:23.91   
  Davin Lindholm  2004                7:23.91   
  Lotta Pälsi  2004      1:48.34          7:23.91   
  Filip Jåfs  2004                7:23.91   
  Siiri Konkka  2004      2:42.46          7:23.91   
  Rasmus Rekola  2004                7:23.91   
  Greta Beszteri  2004      7:23.91          7:23.91   
  Rasmus Kalvik  2004              7:23.91   
  Aliina Karvonen  2004              7:23.91   
  Waldemar Palombi  2004              7:23.91   
  Kira Lindroos  2005              7:23.91   
  Veerti Juurakko  2004              7:23.91   
  Aamu Änkilä  2004              7:23.91   
  Juuso Pulkkinen  2004              7:23.91   
  Teea Jestoi  2005              54.69   
                 
                     
Stockholm Mix Yngre  2005              54.97   
  Stockholms Simförbund                 
  August Eriksson  2004                7:33.65   
  Selma Holmer  2004      54.97          7:33.65   
  Theo Djuphammar  2005                7:33.65   
  Sara Torstensson  2004      1:51.46          7:33.65   
  Malte Söderberg  2004                7:33.65   
  Liv Asp Olsson  2005      2:48.64          7:33.65   
  Erik Bergman  2004                7:33.65   
  Isa Lundgren Sonnergren  2004      7:33.65          7:33.65   
  Linus Areblad  2004              7:33.65   
  Elin Lindqvist  2004              7:33.65   
  Gustav Niring  2004              7:33.65   
  Elina Hellgren  2004              7:33.65   
  Nils Malmberg  2004              7:33.65   
  Elvira Montes  2004              7:33.65   
  Axel Lewander  2004              7:33.65   
  Ella Bolmstrand  2004              54.97   
                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  23 september 2018 
Licensierad till: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Utskriftstid  12:50