Taitouinnin JUNIOR-ryhmä

Ulrika Andersen
Vilma Kiili
Iiris Nurmi
Helmi Pirkkala
Rakel Ronimus
PäiväAikaPaikkaTreeniValmentaja
ma15.30-18.00Impivaaratekniikka, kuiva+allasTea
ti17.00-19.00Luostarivuoren kouluoheistreeni (aika tarkentuu myöh.)Tea+apuvalkut
ke6.45-8.15ImpivaaraIiris soloTea
pe18.00-21.00Impivaarajoukkue, kuiva+allasTea
su7.30-11.00Impivaaracombo, allas+kuivaTea
sovitaan erikseenImpivaaraNMJ-treenit, IirisTea

25.-27.10.2019 Seuraleiri, Vierumäki

13.-15.12.2019 Kuvio- ja Highlight-mestaruuskilpailut, Turku

31.1.2020, Talvinäytös

7.-9.2.2020, Cetus Games? (kisaan osallistuminen vielä epävarmaa)

(14.-16.2.2020, IKM-ikäisten seurayhteistyöleiri Turussa, JUNIOR-perheet mukaan kotimajoittamaan ulkopaikkakuntalaisia, 2005-syntyneet voivat osallistua leirille)

13.-15.3.2020, KuUs Kuohu -kilpailut, Kuopio

27.-29.3.2020 Ikäkausimestaruuskilpailut, Oulu, VAIN ULRIKA&HELMI

huhtikuun loppu/toukokuun alku, mahdolliset kotikisat, Turku

8.-19.5.2020, Cetus Cup?

toukokuu, yhteisleiri Kuopion ja Jyväskylän kanssa

21.-24.5.2020, Ruotsin avoimet, Tukholma

toukokuu, Kevätnäytös

12.-14.6.2020 Nuorten Suomen mestaruudet, Kuopio (pääkisa)

Info

Ryhmässä harjoittelevat vuonna 2005-2003 syntyneet taitouimarit.

Vastuvalmentaja

Tea Uimonen
tea.uimonen@gmail.com
puh: 0400 894054

POIKKEUSAJAT:

pe 6.12. ei treenejä

ma 16.12. ei treenejä

ti 17.12. koko perheen tapahtuma, seuran yhteinen Puurojuhla, ilmoittaudu 11.12. mennessä!

ke 18.12. TREENIT klo 15.30-17.30

pe 20.12. ja su 22.12. normaalisti, paitsi su alkaa vasta klo 8.00

 

Joululoma ma 23.12.- to 26.12. ja ma 30.12.2019 – su 5.1.2020

TEHOPÄIVÄT:

pe 27.12.

17.30-18.20 kuiva yläsali, 18.30-21.00 allas hyppis (combo/joukkue)

la 28.12.

15.30-15.50 kuiva ylätasanne, 16.00-17.30 allas vinsta (verra+tekniikka), 17.30-19.00? allas hyppis (tekniikka+akrot)

su 29.12.

7.30-10.00 allas hyppis (combo/joukkue), 10.30-11.30 kuiva yläsali

Iiris solo 15.30-15.50 kuiva ylätasanne, 16.00-17.30 allas vinsta

UINTITEKNIIKKATREENIÄ HYPPYALTAALLA, Helena ja Jari pitää, osallistuminen vapaaehtoista:

Pe 3.1. klo 18.30-20.00, su 5.1. klo 8.30-10

Ma 6.1. Treenit klo 15.00-17.00

Ti 7.1. eteenpäin treenit normaalisti