Taitouinnin AG15-ryhmä

Emilie Ahola
Mea Alho
Kaisa Hälli
Ilmi Kohonen
Alexa Korkiakoski
Mona Käki
Kerttu Laaksonen
Matilda Lind
Inga Palhus
Olivia Tojander
Minea Varjonen
Anna Virtanen
PäiväAikaPaikkaTreeniValmentaja
ma14.15-15.45ImpivaaraAG12 solo Inga, kuiva+allasHeidi
ma16.00-18.00ImpivaaraAG12 duo Inga&Mona, kuiva+allasHeidi
ma16.00-18.00Impivaaratekniikka, kuiva+allas: Mea, Kerttu, Alexa, Olivia, Minea, Anna, MatildaIris+Ilona
ma16.00-18.00ImpivaaraAG15 solo Emilie, allas (kuiva lisäksi sovitusti)Sofia
ti17.00-19.00Luostarivuoren kouluoheistreeni, kaikkiTea+Iris/Nea
ke15.45-18.00ImpivaaraAG15 duo Olivia-Kerttu-Minea, kuiva+allasTea
ke16.00-18.00Impivaaratekniikka, kuiva+allas: Emilie, Inga, Mona, Vanessa, Emilia, Ilmi, KaisaHeidi+Helena
pe17.30-20.30Impivaaracombo, kuiva+allas, kaikkiHeidi+Ilona
su8.00-11.00Impivaarajoukkue, allas+kuiva, kaikkiHeidi+Nea
ImpivaaraIKJ-treenit, EmilieTea

16.-18.8.2019 Suurleiri, Kuopio

25.-27.10.2019 Seuraleiri, Vierumäki

13.-15.12.2019 Kuvio- ja Highlight-mestaruuskilpailut, Turku

31.1.2020, Talvinäytös

7.-9.2.2020, Cetus Games? (ei yöpymistä, osallistuminen vielä epävarmaa)

14.-16.2.2020, Yhteisleiri Kuopion ja Jyväskylän kanssa, paikkakunta Turku

13.-15.3.2020, KuUs Kuohu -kilpailut, Kuopio

27.-29.3.2020 Ikäkausimestaruuskilpailut, Oulu (pääkisa)

huhtikuun loppu/toukokuun alku, mahdolliset kotikisat, Turku

(21.-24.5.2020, Ruotsin avoimet, Tukholma, VAIN ERIKSEEN SOVITUT YKSILÖOHJELMAT)

8.-10.5.2020 Cetus Cup?

toukokuu, Kevätnäytös

12.-14.6.2020 Nuorten Suomen mestaruudet, Kuopio

AG15-ryhmä on kaudella 2019-2020 yhdistetty AG12-ryhmän kanssa. Ryhmässä harjoittelevat 2008-2006 syntyneet taitouimarit.

Vastuuvalmentaja

Heidi Rizk

heidirizk@hotmail.com

p. +358 40 7488381

 

Valmentajat

Ilona Arvilommi

Nea Juslén

Iris Narva

Sofia Pöntys

Helena Tojander

Tea Uimonen

POIKKEUSAJAT:

pe 6.12. EI treenejä

la 7.12. AG12DUO & AG15DUO korvaava tekniikkaharjoitus klo 17.30-19.30 (kuiva ylätasanne + allas)

Viikolla 51 EI yksilöohjelmia, joukkueharjoitukset poikkeusaikatauluilla:

ma 16.12. EI treenejä

ti 17.12. koko perheen tapahtuma, seuran yhteinen Puurojuhla, ilmoittaudu 11.12. mennessä!

ke 18.12. treenit klo 16.00-17.30 KAIKKI

pe 20.12. ja su 22.12. normaalisti

Joululoma ma 23.12. – pe 27.12. ja ti 31.12.2019 – su 5.1.2020.

TEHOPÄIVÄT:

la 28.12.

AG15 DUO&AG12 DUO kuiva 9.30-9.50, allas piikki 10.00-12.00

KAIKKI 16.15-16.50 kuiva ylätasanne, 17.00-19.00 allas (verra vinsta, loput hyppis)

Emilie 19.00-19.30 maju allas

su 29.12.

KAIKKI 7.45-10.00 allas hyppis, 10.30-11.30 kuiva yläsali

ma 30.12.

Emilie solo 8.30-10.30 allas

KAIKKI 15.15-15.50 kuiva ylätasanne, 16.00-18.00 allas hyppis

 

UINTITEKNIIKKATREENIÄ HYPPYALTAALLA, Helena ja Jari pitää, osallistuminen vapaaehtoista:

Pe 3.1. klo 18.30-20.00, su 5.1. klo 8.30-10

 

Ma 6.1. treenit 1h aiemmin! (eli Inga solo 13.15-14.45, tekniikka ja AG12 duo 15.00-17.00)

Ti 7.1. eteenpäin treenit normaalisti