Uutiset

8.12.2018

Imppari Games – tulokset – 8.12.2018

Tulokset Täydellinen – Pelkistetty 
Kilpailu Imppari Games Tulostuspäivämäärä 08 joulukuu 2018 
Kilpailun paikkakunta Turku Tulostusaika 10:31 
Järjestäjä Åbo Simklubb – Uintiklubi Turku ry 
Allas 25m 
Kilpailupäivämäärä 
08 joulukuu 2018 
Laji 1, T,P 25 m vapaauinti, Loppukilpailut 
Nimi Synt Seura Aika 
Harald Nummela 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 18.92 
Frans Friman 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 21.93 
Emma Nygård 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 22.23 
Valtteri Koistinen 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 23.12 
Kosmo Konttila 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 23.13 
Emmi Pekanheimo 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 23.34 
Aava Salmiosalo 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 24.20 
Alex Varjonen 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 24.75 
Aava Kukko 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 24.81 
10 Max Grimbaum 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 24.92 
11 Eeli Anttila 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 25.09 
12 Isabella Norrman 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 25.24 
13 Nella Nylund 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 25.57 
14 Leevi Suna 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 26.21 
15 Juuso Hämäläinen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 26.81 
16 Zainalabideen Alqatrani 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 26.98 
17 Eliel Fey 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 28.23 
18 Kiira Rantanen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 28.59 
19 Hilla Ritvanen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 28.80 
20 Verneri Mäkinen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 28.84 
21 Juuso Hurme 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 29.04 
22 Aino-Maria Laakso 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 29.20 
23 Annie Appelgate 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 29.28 
24 Verneri Nordberg 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 29.49 
25 Josefine Nordman 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 29.81 
26 Joona-Oskar Ikonen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 29.83 
27 Lina Rönnlund 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 30.00 
28 Melis Ela Multuay 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 30.03 
29 Mona Nylund 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 30.41 
30 Elli Sihvonen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 31.37 
31 Vilho Iivanainen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 31.69 
32 Oiva Kumpulainen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 31.75 
33 Fanni Blom 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 31.95 
34 Marius Nurkkala 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 32.58 
35 Elijah Odeh 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 32.78 
36 Elmer Wirth 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 33.38 
37 Iida-Kukka Järvinen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 33.40 
38 Verneri Vähä-Piikkiö 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 33.63 
39 Eero Pikander 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 33.91 
40 Aino Rauta 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 34.00 
40 Tinja Klåvus 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 34.00 
42 Daniela Eloranta 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 34.48 
43 Tilda Kautto 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 34.62 
44 Armi Muurinen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 35.00 
45 Elli Kiviluoto 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 35.34 
46 Eemeli Terho 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 35.37 
47 Leo Peltomaa 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 36.92 
48 Mikael Mäkitalo 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 36.94 
49 Aada Lehtinen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 36.95 
50 Iiris Nieminen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 37.74 
51 Miran Tsaturian 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 38.87 
52 Veikka Iivanainen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 39.44 
53 Alex Piispanen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 40.18 
54 Vilja Leppänen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 40.69 
55 Venneri Kaistamo 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 41.72 
56 Matilda Fagervik 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 41.81 
57 Adeliina Järvinen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 41.92 
58 Lumi Salmiosalo 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 42.15 
59 Pihla Halava 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 42.16 
60 Niilo Arnel 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 42.28 
61 Juuli Pitkäniemi 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 42.31 
62 Stella Sandqvist 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 42.43 
63 Sofia Kylä-Junnila 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 43.29 
64 Milja Teräsvuori 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 43.84 
65 Anni Hovi 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 43.93 
66 Eemeli Wittfooth 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 44.38 
67 Niklas Komi 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 46.40 
68 Annika Ahamed 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 46.43 
69 Robin Bernoulli 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 46.77 
70 Eva White 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 48.66 
71 Ella Suna 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 49.63 
72 Emil Tuominen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 50.22 
72 Julia Hämäläinen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 50.22 
74 Olga Emmi Amelia Hätönen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 53.57 
75 Mila Dufva 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 53.84 
76 Usva Suuronen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 53.87 
77 Atte Kipinoinen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 54.55 
78 Joanna Klåvus 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 55.87 
79 Anton Alanen 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:04.78 
80 Markus Mijares Dufva 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:08.71 
– Alilssa Järvinen 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
– Asta Saarinen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
– Helmi Kaijansalo 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
– Ilona Varonen 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
– Isabella Lahtonen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
– Juuso Olsoni 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
– Liina Mikkola 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
– Onni Sarin 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
– Sauli Rahl 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
– Tobias Tallqvist 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
– Vilho Titta 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
Laji 2, T,P 50 m vapaauinti, Loppukilpailut 
Nimi Synt Seura Aika 
Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 39.47 
Harald Nummela 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 42.27 
Liia Kivi 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 43.81 
Iiris Lehmus 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 44.00 
Aino Lehtimäki 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 47.75 
Ellen Karlsson 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 49.68 
Eino Rantala 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 50.16 
Lauri Seppälä 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 51.72 
Elsa Engström 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:03.44 
10 Lova Sandberg 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:04.69 
11 Jenna Paasimaa 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:05.25 
12 Emilia Mäenpää 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:12.66 
13 Aatos Lummaa 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:14.64 
14 Aslak Laaksonen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:23.95 
15 Vilho Iivanainen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:30.41 
– Astrid Gustafsson 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
Laji 3, T,P 25 m selkäuinti, Loppukilpailut 
Nimi Synt Seura Aika 
Nella Nylund 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 23.47 
Harald Nummela 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 24.34 
Alex Varjonen 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 24.78 
Eino Rantala 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 25.12 
Lotta Uusikartano 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 26.41 
Leevi Suna 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 27.41 
Kosmo Konttila 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 28.22 
Verneri Mäkinen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 29.21 
Eloi Norrman 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 29.35 
10 Lova Sandberg 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 30.32 
11 Aatos Lummaa 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 31.03 
11 Annie Appelgate 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 31.03 
13 Vilho Iivanainen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 31.39 
14 Jenna Paasimaa 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 31.41 
15 Ines Kauppinen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 32.33 
16 Max Grimbaum 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 32.59 
17 Aino-Maria Laakso 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 33.44 
18 Edith Syrjänen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 33.53 
18 Elli Kiviluoto 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 33.53 
20 Elmer Wirth 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 34.15 
21 Iida-Kukka Järvinen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 34.62 
22 Miko Nguyen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 34.75 
23 Valtteri Koistinen 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 34.92 
24 Leo Peltomaa 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 35.66 
25 Ella Sunnari 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 36.22 
26 Sofia Kylä-Junnila 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 36.31 
27 Oiva Kumpulainen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 36.38 
28 Hilla Ritvanen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 37.36 
29 Nooa Ansamaa 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 37.44 
30 Elli Sihvonen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 38.00 
31 Janessa Pihlava 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 38.48 
32 Emily Åberg 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 39.55 
33 Eva Riquelme 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 40.41 
34 Joona-Oskar Ikonen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 40.59 
35 Tilda Kautto 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 41.58 
36 Vilja Leppänen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 41.73 
37 Ellen Eronen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 41.86 
38 Juuso Hämäläinen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 42.33 
39 Milja Teräsvuori 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 42.81 
40 Iida Laaksonen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 43.42 
41 Adeliina Järvinen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 45.02 
42 Aada Lehtinen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 45.22 
43 Oskar Ginter 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 45.41 
44 Ella Suna 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 47.88 
45 Eero Pikander 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 50.90 
46 Venneri Kaistamo 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 51.50 
47 Matilda Fagervik 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 51.77 
48 Julia Hämäläinen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 52.08 
49 Alex Piispanen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 54.77 
50 Vilho Titta 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 59.91 
51 Lumi Salmiosalo 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:00.39 
52 Pihla Halava 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:04.11 
53 Olga Emmi Amelia Hätönen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:22.25 
54 Juuso Olsoni 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:29.22 
– Asta Saarinen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
– Astrid Gustafsson 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
– Emil Tuominen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
– Helmi Kaijansalo 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
– Ilona Varonen 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
– Isabella Lahtonen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
– Liina Mikkola 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
– Onni Sarin 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
– Roope Aaltonen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
– Sauli Rahl 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
– Tobias Tallqvist 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
Laji 4, T,P 50 m selkäuinti, Loppukilpailut 
Nimi Synt Seura Aika 
Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 48.78 
Eliel Fey 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:11.65 
Laji 5, T,P 25 m rintauinti, Loppukilpailut 
Nimi Synt Seura Aika 
Eeli Anttila 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 25.31 
Liia Kivi 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 28.68 
Eino Rantala 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 29.55 
Emilia Mäenpää 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 29.55 
Aino Lehtimäki 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 29.79 
Alex Ailio 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 32.11 
Lauri Seppälä 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 32.22 
Elsa Engström 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 32.47 
Aava Salmiosalo 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 35.53 
10 Elmer Wirth 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 37.63 
10 Isabella Norrman 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 37.63 
12 Vilja Leppänen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 45.56 
13 Janessa Pihlava 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 45.68 
14 Neela Salmi 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:10.40 
– Lina Rönnlund 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS 
Laji 6, T,P 50 m rintauinti, Loppukilpailut 
Nimi Synt Seura Aika 
Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 55.13 
Iiris Lehmus 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 58.50 
Ellen Karlsson 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:06.95 
Emmi Pekanheimo 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:11.19 
Emma Nygård 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:14.66 
Aava Kukko 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:21.23 
Kiira Rantanen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:22.59 
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 Tulostuspäivämäärä 08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku Tulostusaika 10:31 
Uutiset