Uutiset

14.12.2019

Imppari Games – tulokset – 14.12.2019

Lauantaina 14.12.2019 uitiin ÅSK:n syksyn kurssien päätöstapahtuma Imppari Games. Altaassa nähtiin paljon reippaita uimareita hienoine uintisuorituksineen.

ÅSK toivottaa kurssilaisille ja heidän perheilleen oikein mukavaa joulun aikaa. Toivottavasti tapaamme kevään kursseilla, joiden ilmoittautuminen on jo auki osoitteessa https://www.uintiklubiturku.fi/ilmoittautumiset/

Laji 1, T,P 25 m vapaauinti, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 
 
Xenia Jokinen 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      19.63  
Leevi Suna 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      20.30  
Maya Bergström 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      20.35  
Luca Sviridov 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      20.77  
Juuso Hurme 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      21.06  
Elmer Wirth 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      22.47  
Fanni Blom 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      22.84  
Vilma Silvasti 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      23.08  
Hertta Koivisto 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      23.11  
10 Sanni Tyrni 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      23.13  
11 Eemeli Terho 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      23.83  
12 Daniela Eloranta 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      24.30  
13 Elijah Odeh 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      24.39  
14 Alissa Sourander 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      24.71  
15 Elli Sihvonen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      24.72  
16 Lenni Ylönen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      24.90  
17 Nea Rendon 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      25.56  
18 Rebekka Vuorinen 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      26.22  
19 Leila Jungar 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      26.86  
20 Linus Sarlin 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      27.20  
21 Nooa Ansamaa 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      28.39  
22 Emily Åberg 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      28.64  
23 Julius Taulu 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      28.92  
24 Eevi Massinen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      28.94  
25 Alex Piispanen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      29.79  
26 Armi Muurinen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      29.87  
27 Oiva Kumpulainen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      30.10  
28 Eelis Kaila 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      30.21  
29 Ursula Immonen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      30.25  
30 Arian Lak 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      32.45  
31 Eemeli Virtanen 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      33.31  
32 Miko Nguyen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      33.87  
33 Aleksi Pesonen 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      33.97  
34 Miran Tsaturyan 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      34.03  
35 Sara Kauppinen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      34.19  
36 Urho Ryyppö 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      34.42  
37 Arshan Amirkhani 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      34.87  
38 Leo Peltomaa 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      34.90  
39 Elviira Alanko 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      35.20  
40 Leevi Tuomisto 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      35.22  
41 Sanni Siitonen 2013 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      35.92  
42 Lumi Salmiosalo 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      36.72  
43 Vilma Rehtonen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      36.96  
44 Alissa Järvinen 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      37.34  
45 Eino Aaltonen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      37.35  
46 Ava Engblom 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      37.46  
47 Vilho Tiitta 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      37.91  
48 Adeliina Järvinen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      38.23  
49 Adoliina Laaksonen 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      38.64  
50 Ebba Honkanen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      39.13  
51 Väinö Reivonen 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      40.31  
52 Minea Honkanen 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      40.41  
53 Viola Liesola 2013 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      42.97  
54 Samuel Martikainen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      43.08  
55 Niilo Pälve 2013 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      43.16  
56 Anna Tsyumak 2013 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      46.30  
57 Aaron Mäkinen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      46.91  
58 Vilho Salokannel 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      47.62  
59 Margiris Vaitekaitis 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      50.43  
60 Ronja Erlin 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      50.64  
61 Alvar Lespinasse 2013 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      56.44  
– Aino Lipponen 2013 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      DNS  
– Kiia Pyyhtinen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      DNS  
– Leevi Reunanen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      DNS  
           
 
Laji 2, T,P 50 m vapaauinti, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 
 
Alina Vuorinen 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      35.43  
Maija Mäenpää 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      39.96  
Sanni Venäläinen 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      51.00  
Aino Rauta 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      51.84  
Thekla Sewón 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      52.75  
Aino-Maria Laakso 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      53.51  
Hertta Koivisto 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      54.26  
Linus Sarlin 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      56.86  
Eva Riquelme 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      57.22  
10 Emilia Heikkilä 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      1:00.55  
11 Tinja Klåvus 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      1:03.67  
– Alisa Ranne 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      DNS  
           
 
Laji 3, T,P 25 m selkäuinti, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 
 
Leevi Suna 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      23.37  
Maya Bergström 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      23.63  
Edith Syrjänen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      24.80  
Thekla Sewón 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      25.73  
Elmer Wirth 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      26.44  
Eero Oksanen 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      26.73  
Aino-Maria Laakso 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      27.41  
Leila Jungar 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      27.74  
Onni Sarin 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      28.05  
10 Alissa Sourander 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      28.47  
11 Fanni Blom 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      28.79  
12 Sofia Kylä-Junnila 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      29.07  
13 Ella Anttila 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      29.76  
14 Ella Sunnari 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      30.44  
15 Alex Piispanen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      30.47  
16 Emily Åberg 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      30.78  
17 Evelin Puputti 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      30.88  
18 Eva Riquelme 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      31.25  
19 Stella Hiltunen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      31.70  
20 Hertta Koivisto 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      31.72  
21 Liida Aaltonen 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      32.13  
22 Sara Järvinen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      32.16  
23 Lotta Koivuniemi 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      32.39  
24 Eikka Laaksonen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      33.00  
25 Elli Sihvonen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      33.64  
26 Heikki Huhtinen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      33.76  
27 Emil Sarlin 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      33.95  
28 Filippa Östergård 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      34.18  
29 Voitto Aatola 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      34.53  
30 Johann Meyer 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      34.75  
31 Aada Lehtinen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      35.28  
32 Ella Suna 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      35.72  
33 Nelli Ehrnsten 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      36.06  
34 Siiri Ojala 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      37.15  
35 Siiri Rantanen 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      37.84  
36 Joanna Klåvus 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      38.18  
37 Linus Sarlin 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      39.06  
38 Linnea Kuusisto 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      39.50  
39 Silja Suovanen 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      39.76  
40 Leevi Tuomisto 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      39.94  
41 Aleksi Pesonen 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      40.13  
42 Erik Nieminen 2013 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      40.23  
43 Joonatan Näreoja 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      40.50  
44 Into Kaunisto 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      43.90  
45 Ella Jokela 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      44.31  
46 Maya Rendon 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      44.35  
47 Roosa Alakörkkö 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      44.61  
48 Santeri Salovaara 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      44.93  
49 Julia Fagervik 2013 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      45.07  
50 Elsa Koskinen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      46.00  
51 Hilla Sunnari 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      47.41  
52 Aleksanteri Leppänen 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      48.74  
53 Benjamin Påhlsson 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      50.67  
54 Emil Lindel 2013 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      51.03  
54 Vivian Östergård 2013 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      51.03  
56 Linus Kohonen 2013 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      52.80  
57 Lotta Ottila 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      56.64  
58 Eden Kettu 2013 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      58.62  
59 Alvar Sundel 2013 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      58.82  
60 Anna Söderback 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      59.67  
61 Oona Järvinen 2013 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      59.82  
62 Hamza Sabir 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      1:07.66  
63 Ebba Oravala 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      1:10.99  
           
 
Laji 4, T,P 50 m selkäuinti, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 
 
Maija Mäenpää 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      49.66  
Sanni Venäläinen 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      51.48  
Edith Syrjänen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      56.46  
Emilia Heikkilä 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      1:02.41  
Eliel Antikainen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      1:04.59  
Noelia Hiltunen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      1:05.87  
Aino Rauta 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      1:06.22  
Kasper Koivisto 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      1:06.91  
Tinja Klåvus 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      1:07.12  
10 Valter Lindman 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      1:18.09  
11 Axel Kronberg 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      1:19.75  
12 Kalle Dolietis 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      1:28.65  
           
 
Laji 5, T,P 25 m rintauinti, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 
 
Asta Rannikko 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      32.90  
Kirill Gorskhov 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      33.38  
Neela Salmi 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      33.81  
Ellen Eronen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      34.96  
Ella Sunnari 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      35.99  
Aada Lehtinen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      36.32  
Sofia Kylä-Junnila 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      36.92  
Ilmari Laaksonen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      37.17  
Elmer Wirth 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      37.67  
10 Karl Meyer 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      38.57  
11 Ursula Immonen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      39.53  
12 Hertta Koivisto 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      39.84  
13 Samuel Martikainen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      40.95  
14 Ava Engblom 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      41.86  
15 Sanni Siitonen 2013 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      42.00  
16 Vilma Kivi 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      42.56  
17 Liam Merivirta 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      42.86  
18 Vilho Salokannel 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      43.00  
19 Vilho Tiitta 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      43.03  
20 Timo Mäkinen 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      43.21  
21 Fransi Anttila 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      43.72  
22 Leo Peltomaa 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      44.04  
23 Stella Sandqvist 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      45.02  
24 Iida Laaksonen 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      46.20  
25 Bianca Avellaan 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      46.41  
26 Miran Tsaturyan 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      46.69  
27 Eva Riquelme 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      46.72  
28 Milla Halmekoski 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      53.34  
29 Niilo Arnel 2012 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      57.91  
30 Linus Sarlin 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      58.31  
           
 
Laji 6, T,P 50 m rintauinti, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 
 
Alina Vuorinen 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      49.43  
Noelia Hiltunen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      1:15.05  
Anni Berg 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku      1:49.50  
Uutiset