Hallitus ja toimihenkilöt

Hallituksen jäsenet

Tehtävä  Nimi Puhelin Sähköposti
Puheenjohtaja Janne Lietzén puheenjohtaja@uintiklubiturku.fi
Varapuheenjohtaja Björn Enroth
Matkanjärjestäjä Pakomäki Juha-Pekka matkat@uintiklubiturku.fi
Kurssivastaava Möller Satu
Sihteeri Kinnunen Hannu
Talousvastaava Camila Stjernchantzin talous@uintiklubiturku.fi
Tiedostusvastaava Virtanen Emmi
Varustevastaava Anita Herpola varusteet@uintiklubiturku.fi
Jäsenrekisteri- ja kilpailuvastaava Christina Nokkala kilpailut@uintiklubiturku.fi


Toimihenkilöt

Toiminnanjohtaja  Tero Laine  044 2439279 tero.laine@uintiklubiturku.fi
Kilpailusihteeri Christina Nokkala 040545 5312 christina.nokkala@gmail.com
www-sivut Bujar Selimi  0407263182 bujarselimi@hotmail.com
Tilintarkastaja Pekka Haavisto 0400520 677 pekka.haavisto@bdo.fi
Toiminnantarkastaja
Varatoiminnantarkastaja
Yhteistyökumppanivastaava Pekka Vahtera 0400524070 pekka.vahtera@pp.inet.fi
Valmennuksen yhteyshenkilö Heidi Rissanen heidi.rissanen@uintiklubiturku.fi
Erityisuintivastaava Elina Loponen elina.loponen@turku.fi

Hallitukseen kuuluu kahdeksi vuodeksi kerrallaan valittavat puheenjohtaja, kuusi varsinaista jäsentä sekä kaksi varajäsentä.

Hallituksen jäsenistä ja varajäsenistä puolet on erovuoroisia vuosittain. Kaikki osallistuvat hallitustyöskentelyyn.