Hallitus ja toimihenkilöt

Hallituksen jäsenet

Tehtävä  Nimi Puhelin Sähköposti
Puheenjohtaja Janne Lietzén puheenjohtaja@uintiklubiturku.fi
Varapuheenjohtaja / yhteistyökumppanivastaava Henri Suominen henri.suominen@uintiklubiturku.fi
Matkanjärjestäjä Pakomäki Juha-Pekka matkat@uintiklubiturku.fi
Kurssivastaava Möller Satu
Sihteeri Kinnunen Hannu
Talous Jarno Pihlava jarno.pihlava@uintiklubiturku.fi
Varustevastaava Anita Herpola varusteet@uintiklubiturku.fi
Kilpailu- ja- ja jäsenrekisterivastaava Christina Nokkala kilpailut@uintiklubiturku.fi
Taitouinti- ja- ja jäsenrekisterivastaava Helena Tojander


Toimihenkilöt

Toiminnanjohtaja  Tero Laine  044 2439279 tero.laine@uintiklubiturku.fi
Talousvastaava Camila Stjernchantzin talous@uintiklubiturku.fi
Kilpailusihteeri Christina Nokkala 040545 5312 christina.nokkala@gmail.com
www-sivut Bujar Selimi  0407263182 bujarselimi@hotmail.com
Tilintarkastaja KPMG Fredrik Salonen
Toiminnantarkastaja Harri Juslen
Varatoiminnantarkastaja Staffan Lidberg
Valmennuksen yhteyshenkilö Heidi Rissanen heidi.rissanen@uintiklubiturku.fi
Erityisuintivastaava Elina Loponen elina.loponen@uintiklubiturku.fi

Hallitukseen kuuluu kahdeksi vuodeksi kerrallaan valittavat puheenjohtaja, kuusi varsinaista jäsentä sekä kaksi varajäsentä.

Hallituksen jäsenistä ja varajäsenistä puolet on erovuoroisia vuosittain. Kaikki osallistuvat hallitustyöskentelyyn.