2.4.2021

KK:n Åskilainen|Jade

KK:n Åskilainen       Nimi:  Jade Ikä: 10 v. Missä asut:  Räntämäessä Turussa Mitä koulua käyt: Kärsämäen koulua Sisarukset: Isoveli Jimi Milloin aloitit uimisen: 2017 Missä ryhmässä uit: Kilpauintikoulussa Valmentaja: Inkeri ja Roosa Kuinka usein harjoittelet: Neljä kertaa viikossa Tavoitteesi: Päästä seuraavalle tasolle Mieluisin uimalaji: Rintauinti Ennätykset: Vapari 2.03 min ja 50m selkä 57.7 […]

Kuukauden åsklainen
28.2.2021

KK:n Åskilainen|Elli Kiviluoto

KK:n Åskilainen       Nimi: Elli Kiviluoto Ikä: 9v Missä asut:  Turussa Satavan saarella Mitä koulua käyt: Martin koulua ruotsin kielikylpyluokalla Sisarukset: Emil 13v Milloin aloitit uimisen: 2 -vuotiaana Missä ryhmässä uit: Rollo3 Valmentaja: Inkeri, Mira, Katariina ja Jenni Kuinka usein harjoittelet: Neljä kertaa viikossa Tavoitteesi: Tulla MM-uimariksi Mieluisin uimalaji: Vapaauinti Ennätykset: Vapari 1.50min, […]

Kuukauden åsklainen
1.2.2021

KK:n Åskilainen|Max Allen

KK:n Åskilainen       Nimi: Max Allen Ikä: 15 Missä asut:  Raisio Mitä koulua käyt: Vaisaaren koulu Sisarukset: Heta Milloin aloitit uimisen: 4 kuukauden iässä vauvauinnissa. Kilpauintikoulu 2015 Missä ryhmässä uit: Talent 2 Valmentaja: Jussi ja Dora Kuinka usein harjoittelet: 7 kertaa viikossa Tavoitteesi: Saada 100 vu alle minuutin Mieluisin uimalaji: Vapari tai perhonen […]

Kuukauden åsklainen
1.1.2021

KK:n Åskilainen|Jarno Pihlava

KK:n Åskilainen       Nimi: Jarno Pihlava Syntymäaika ja/tai -paikka: 14.5.1979 Raisiossa Missä asut:  Turun Hirvensalossa Mitä teet työksesi: Työskentelen salkunhoitajana Aurator Varainhoidossa. Milloin ja miten tulit mukaan ÅSK:n toimintaan: Tulin mukaan muutama vuosi sitten, kun omat lapseni aloittivat seuran vesiralliryhmissä. Missä tehtävissä olet toiminut: Seuran hallituksessa vuodesta 2020, ja puheenjohtajana 2021 alkaen. Lisäksi […]

Kuukauden åsklainen
null

tesjjsca