Uutiset

23.9.2020

Åbo Simklubb rf Uintiklubi Turku ry hakee päätoimista ROLLO- valmentajaa.

ÅSK on kehittyvä, yhteisöllinen, kaikille avoin ja tasa-arvoa edistävä nuorekas sekä samalla perinteikäs yli satavuotias seura. Olemme monipuolista ja laadukasta vesiliikuntaa sekä kilpauintia kaikille ikäryhmille tarjoava uimaseura. Tunnustuksena laadukkaasta työstämme olemme saaneet Tähtiseura- statuksen.

 
Haemme nyt osaavaan, innokkaaseen ja hyvällä yhteishengellä toimivaan joukkoomme ammattitaitoista ja motivoitunutta Rollo- valmentajaa. Oletpa sitten nuori, innokas tulevaisuuden tekijä tai jo kannuksesi ansainnut kokenut konkari, laita hakemuksesi meille, jos olet kiinnostunut edelleen kehittämään kanssamme huippulaadukasta uimaseuraa. 

 
Rollo- valmentajan monipuolisiin työtehtäviin kuuluu mm.

 • Vastata seuramme Rollo- uimareiden valmennuksesta ja toiminnan kehittämisestä sekä kilpauintikoulutoiminnasta.
 • Seuramme kolmen Rollo- ryhmän vastuuvalmennus sekä kilpauintikoulusta vastaaminen.
 • ÅSK Rollo Team -toiminnan johtaminen ja kehittäminen.
 • Toimia tiiviissä yhteistyössä kurssivastaavan ja -ohjaajien kanssa tulevien kilpauimareiden oikealle polulle ohjaamisessa.
 • Olet vahvasti mukana kehittämässä kilpauintitoimintaamme yhdessä seuran toimijoiden kanssa ja olet
 • tärkeä osa päätoimista valmennustiimiämme.

Odotamme sinulta:

 • Uimaliiton taso1 ja 2 koulutusta ja/tai muuta soveltuvaa liikunta-alan koulutusta.
 • Näyttöä/kokemusta Rollo- ikäisten ja/tai IKM- ikäisten uimareiden valmennuksesta.
 • Kokemusta kilpauintikoulujen vetämisestä ja lasten ohjaamisesta.
 • Lajitekniikoiden vahvaa osaamista ja opetustaitoa.
 • Oma-aloitteisuutta, innokkuutta, yhteistyökykyä sekä hyviä vuorovaikutustaitoja.

Tarjoamme sinulle valmentajan roolin menestyksekkäässä seurassa, jota pääset kehittämään omien vahvuuksiesi ja kiinnostuksesi mukaan. Valmennustiimimme lisäksi sinun tukenasi ovat myös muut seuratoimijat. Varsinainen työpaikkasi on Impivaaran uimahalli. Työajat painottuvat arki-iltapäiviin ja iltoihin sekä viikonloppuihin. Palkkauksen ja työsuhteen muoto sovitaan yhdessä. Kokemuksesi ja näkemyksesi tehtävään liittyen ratkaisevat paljon.
 
Tehtävä alkaa 24.11.2020 tai sopimuksen mukaan.
Hae tehtävää viimeistään 11.10.2020. Lähetä CV:si, vapaamuotoinen hakemuksesi ja palkkatoiveesi osoitteeseen tero.laine@uintiklubiturku.fi.
Lisätietoja tehtävästä: Tero Laine 044 243 9279.
Tartuthan rohkeasti mahdollisuuteen ja hakeudut mukaan upeaan seuraan sekä osaksi huipputiimiä.

Uutiset