Uinti

Kilpauinti ryhmät

Rollo Junior

Tutustu lisää

Kilpauintikoulu

Tutustu lisää

Erityisuimareiden kilparyhmä

Tutustu lisää

Kilpailukalenteri

Syyskuu Missä Milloin Ryhmä Uimarit
SFI vs Tukholma(Mariaham)Mariaham9-10.9 ikäsarjat 01-02/03-04
NMJ leiriTurku6-9.9Charolotta,Sini,Emilie,Liven
IKM  Maajoukkue leiri Vierumäki7-10.9Marcus,Santeri,Siiri,Elias
Rollo tyttö MJ leiriVierumäki14-17.9Ellen,Kukka,Sonila
Hessun Vinstat TurkuTurku16.9.2017Kaikki
MJ /huippuryhmä leiri13-17.9 Turku/HKI
Martti Ollgren/TRETampere23.9(SM)nsm-iku2-3
Rollo poikien  MJ leiriVierumäki21-24.7Aapo K.
Leiri Rollo uimareilleGolby28-30.9Rollo 1-2
Ålands Simmet Golby??30.9-1.10Rollo 1-2,Iku Haastajat
HelmikuuMissä Milloin Ryhmä Uimarit
IKU MJ Pojat VierumäkiVierumäki2-5.2Valitut
Sfi mestaruuskilpailutMariaham4-5.2edust/iku 1-2
Viking line uinnitTurku11.2Kaikki
Oskari Uinnit JKLJyväskylä18.2IKU 1-2
Iku 2–3 leiri/kisa tartoTarto10-15.2IKU 2-3
Koti leiri RolloTurku20-26.2Rollo 1-3
MaaliskuuMissä Milloin Ryhmä Uimarit
Kevät kisat saloSalo4.3Juniori A , (rollojunior?)
ISM BerlinBerliini3-5.3ED/IKU 1,2(osa3)
Manse uinnitTampere11.3Ed/iku1-3/Rollo 2
Mastersien SMLappeenranta17-19.3Edustuksen Masters porukka ehkä
Kvarken GamesVaasa25-26.3IKu 2-3/Rollo 1-2/JN A
Taitouinnin IKMKuopio31.3.-2.4.Taitouinti kilpa
HuhtikuuMissä Milloin Ryhmä Uimarit
NMJ leiri KanariaTeneriffa2-8.4Uudet valinnat vuoden vaihteessa
Knatte sim leiri ja kisaMariaham6-9.4Rollo 1-3,kiuk
Multinationals KreikkaKreikka6-16.4Valitut (2-4 mahd)Sini Silvenoinen, Emilia Liven, Emilie Pärnänen, Olivia Weuro
SWIM Open STOC aik MJTukholma8-11.44-10 Uimaria(mahd edustus)
Pitk Pe ui TurkuTurku14.4Melkein kaikki
Juniori TSG TurkuTurku22.4Kaikki
ToukokuuMissä Milloin Ryhmä Uimarit
Tre mestaruusTampere6.-7.5Iku 2-3/JN A/Rollo 1
GP EspooEspoo12.-14.5Ed/IKU 1-2
Väiski uinnitRaisio13.5Rollo 1-3/kiuk
IKU leiriMataro20.-31.5IKu 1-3
Rollo Team leiriMataro19-26.5Rollo 1-2
Hela TurkuTurku25.5Loput(jotka ei leiril)
Taitouinnin Cetus CupEspoo19.-21.5.Kilpa ainakin, mahd myös esikilpa
KesäkuuMissä Milloin Ryhmä Uimarit
Edustus leiriMataro5.-15.6Edustus
Rollot hyvinkääHyvinkää9-11.6Rollo 1-3
IKM finaalit TRETampere16-18.630 uimaria
NEM IsraelIsrael28.6-2.7Rajan alittaneet
HeinäkuuMissä Milloin Ryhmä Uimarit
NSM/SM TRETampere6-9.7Ed/IKU 1-2
PM kisat FäärsaaretFs6-9.72-4 uimarii
EYOF Unkari22-30.7Valitut uimarit 2-3 mahdollista
MM Unkari14-30.8Rajan alittaneet