Hallitus ja toimihenkilöt

Hallituksen jäsenet

Tehtävä  Nimi Puhelin Sähköposti
Puheenjohtaja Staffan Lindberg  0458066994 lstaffan.lindberg@gmail.com
Varapuheenjohtaja Björn Enroth nalle.enroth@gmail.com
Hallituksen jäsen, sihteeri
Hallituksen jäsen Jani Rekola jrekola@me.com
Hallituksen jäsen Lulu Konkka lulu@hannestextile.fi
Hallituksen jäsen Jari Arnell jari.arnell@gmail.com
Hallituksen jäsen Paula Arvilommi
Varajäsen Anu Areva anu.areva@arevaservice.fi
Varajäsen Santtu Kiili  santtu.kiili@mauno.fi


Toimihenkilöt

Toiminnanjohtaja  Tero Laine  044 2439279 tero.laine@uintiklubiturku.fi
Talousvastaava talous@uintiklubiturku.fi
Kilpailusihteeri Christina Nokkala 040545 5312 christina.nokkala@gmail.com
www-sivut Bujar Selimi  0407263182 bujarselimi@hotmail.com
Tilintarkastaja Pekka Haavisto 0400520 677 pekka.haavisto@bdo.fi
Toiminnantarkastaja Christina Nokkala  040 545 5312  christina.nokkala@gmail.com
Varatoiminnantarkastaja Kosti Rantanen
Yhteistyökumppanivastaava Pekka Vahtera 0400524070 pekka.vahtera@pp.inet.fi
Valmennuksen yhteyshenkilö Vesa Hanski vesa.j.hanski@gmail.com
Talkoovastaava, erityisuintivastaava Paula Ranta pranta65@gmailc.com

Hallitukseen kuuluu kahdeksi vuodeksi kerrallaan valittavat puheenjohtaja, kuusi varsinaista jäsentä sekä kaksi varajäsentä.

Hallituksen jäsenistä ja varajäsenistä puolet on erovuoroisia vuosittain. Kaikki osallistuvat hallitustyöskentelyyn.